Premiership

Premiership ovo ne pamti: Skrivio penal, zabio autogol i dobio crveni

JAN BEDNAREK je ispisao povijest Premiershipa u teškom porazu njegovog Southamptona na gostovanju kod Manchester Uniteda (9:0).

On je postao prvi igrač u povijesti Premiershipa koji je na jednoj utakmici postigao autogol, skrivio penal i zaradio crveni karton.

Neslavan rekord u porazu za zaborav

Za Bednareka i njegovu momčad noćna mora počela je već u drugoj minuti kada je Alexandre Jankewitz dobio izravan crveni karton.

Kasnije je United počeo s golovima i već na poluvremenu bilo je 4:0, a pogađali su Aaron Wan-Bissaka, Marcus Rashford, Bednarek autogolom i Edinson Cavani.

Potom je United u drugom dijelu preko Anthonyja Martiala i Scotta McTominayja stigao do vodstva od 6:0, a onda je Bednarek skrivio penal i dobio crveni karton.

Southampton nije prvi put ovako teško poražen

United je do kraja preko Bruna Fernandesa iz penala te Martiala i Daniela Jamesa stigao do konačnih 9:0.

Tako je tek treći put u povijesti Premiershipa momčad pobijedila s devet golova razlike. Prije su to uspjeli još samo United protiv Ipswicha 1995. i Leicester također kod Southamptona 2019. Oba puta rezultat je bio 9:0.