Hrvatska - Nizozemska 24:23

Preokret hrvatskih rukometašica protiv svjetskih prvakinja

HRVATSKA ženska rukometna reprezentacija nastup na HEP Croatia Cupu otvorila je velikom pobjedom nad svjetskim prvakinjama Nizozemkama 24:23.

Hrvatska, trećeplasirana s posljednjeg Eura, sredinom prvog poluvremena gubila je tri razlike, ali je onda serijom 6:0 otišla na poluvrijeme s tri gola prednosti (13:10). U drugom poluvremenu hrvatske rukometašice čuvale su bez problema prednost do završnice, kada je Nizozemska stigla na tri gola zaostatka. S dva gola su prišle na 24:23, Ježić nije zabila sedmerac, ali ni gostujuće rukometašice nisu iskoristile posljednji napad pa je pobjeda u Poreču pripala Hrvatskoj.

U Hrvatskoj su najefikasnije bile Ćamila Mičijević sa sedam i Dora Krsnik s pet pogodaka. Na golu je sjajna bila Tea Pijević koja je susret završila s 13 obrana.