Preokret Magica za šesto mjesto na Istoku

ORLANDO MAGIC u uzbudljivoj je utakmici svladao Minessota Timbervolwese 110-107 i sada se s omjerom 69-64 nalazi na šestom mjestu Istoka, ispred Bostona.

Gordan Giriček u pobjedi Orlanda sudjelovao je s 11 koševa postignutih za 36 minuta. Minessota je vodila tijekom cijele utakmice da bi Orlando preokrenuo rezultat pred sam kraj posljednje četvrtine i potom došao do pobjede.

Najefikasniji je ponovno bio McGrady s 30 poena, a uz njega najbolji kod pobjedničke momčadi bili su Garrity (18), Amstrong (16), Vaughn (12) te Giriček (11). Giriček je igrao dobro, nije postigao puno ali ni potrošio previše lopti.

Imao je šut 3-6 iz igre, 1-2 za tri poena i 4-4 s linije slobodnih bacanja. Tome je dodao tri skoka i jednu asistenciju, no izgubio je tri lopte.

Orlando sada ima omjer pobjeda 39-34 i plasiran je na donedavno nezamislivom 6. mjestu Istoka, ispred Bostona koji je ostao na 38-34.

Ostale utakmice

Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 93:83

San Antonio Spurs - Houston Rockets 98:85

Spursi su izgleda odlučili do kraja regularnog dijela sezone stići Dallas, vodeću momčad lige, koja im bježi za tri pobjede. Sinoć su na svom terenu dobili teksaške susjede iz Houstona 98-85. U glavnoj ulozi bio je, dakako, Tim Duncan sa 25 poena i 14 skokova. Stephen Jackson pridodao je 27 koševa.

Kod Houstona, koji se ovim porazom dodatno udaljio od doigravanja, najefikasniji je bio Cuttino Mobley sa 21 košem.

Sacramento se je bez većih napora obračunao s LA Clippersima 93-83, a momčad su predvodili Chris Webber sa 23 i Bobby Jackson sa 13 koševa.