Probudili se Karabatić i Omeyer, Francuska rastavila Bjelorusiju

FRANCUSKA reprezentacija deklasirala je Bjelorusiju 34:23 (20-15) na otvaranju drugog kruga europskog prvenstva u Poljskoj.

Francuzi su sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili 20-5. Bjeloruse može utješiti kako su u drugom poluvremenu bili bolji i taj dio igre su dobili 18-14 i tako barem malo ublažili poraz.

Aktualne olimpijske pobjednike, te svjetske i europske prvake do pobjede su predvodili Nikola Karabatić sa devet golova, te Theo Derot i Nedim Remili sa po pet pogodaka. Odlični su bili i vratari Thierry Omeyer sa 10 i Vincent Gerard s devet obrana.

Kod Bjelorusa najefikasniji su bili Aleksej Kadkevič sa devet golova i Baris Puhouski sa četiri gola.

U drugom susretu iz skupine I večeras se sastaju Hrvatska i Makedonija.

Na ljestvici vode Poljska, Norveška i Francuska sa po četiri boda, no Francuzi imaju susret više. Hrvatska je četvrta s dva boda i utakmicom manje, a zatim slijede Makedonija i Bjelorusija bez bodova.