Prosinečki prvi probio svjetske prvake, a onda su mu napunili mrežu

ROBERT PROSINEČKI s Azerbajdžanom je dočekao svjetske prvake u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji sljedeće godine.

Nijemci su poveli u 19. minuti golom Schurrlea, a u 31. je Nazarov izazvao oduševljenje u Bakuu zabivši za 1:1. Prvi je to pogodak koji je moćni "Elf" primio u ovim kvalifikacijama. Azerbajdžan ga je zabio iz prvog i jedinog udarca u okvir gola na utakmici. Još su nekoliko puta zapucali prema golu, ali neprecizno.

Veselje Azerbajdžana trajalo je samo pet minuta, Müller je u 36. pogodio na asistenciju Schurrlea za 1:2, a Mario Gomez u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio gostima 1:3. Sjajni Schurrle je u 81. upisao i drugi pogodak za 1:4.

Nijemci su i dalje stopostotni sa pet pobjeda i gol razlikom 20-1. Češka je na drugom mjestu nakon 6:0 pobjede protiv San Marina. Sjeverna Irska je treća uoči utakmice s Norveškom, a Azerbadžan drži četvrto mjesto i ima samo od manje od Češke koja drži mjesto u play-offu.

AZERBAJDŽAN - NJEMAČKA 1:4