Pršini Rangersi izgubili u četvrtfinalu CIS Cupa

GLASGOW RANGERSE su u četvrtfinalu škotskog CIS Cupa u Parkheadu rezultatom 2:0 pobijedili gradski rivali Glasgow Celticsi.

Prema omjerima na kladionicama Celtic je bio favorit, što nije ni čudno jer su Rangersi u prvenstvu nakon 14 kola četvrtoplasirana momčad sa 23 boda, dok Celtic i Hearts imaju po 35 bodova.

Tijek utakmice:

(1:0) U 26. minuti Celtic je poveo zgoditkom 23-godišnjeg napadača Shauna Maloneya.

Dado Pršo mogao je izjednačiti rezultat u 49. minuti. Pucao je snažno sa deset metara, no lopta je otišla uz desnu vratnicu vratara Boruca.

Od 66. minute Rangersi su igrali s igračem manje, Kyargiakos je dobio drugi žuti karton, te je morao napustiti teren.

(2:0) U 82. minuti susreta branič Bobo Balse postigao je glavom drugi pogodak za Celtic i tako postavio konačan rezultat.

Glasgow Rangersi prošle su godine osvojili CIS Cup. U finalu, u kojem su igrali s Motherwellom, slavili su rezultatom 5:1.

Ove sezone Rangersi su odigrali jednu utakmicu CIS Cupa, onu 3. kola u kojoj su sa 5:2 pobijedili Clyde, dok se Celtic plasirao u četvrtfinale pobjedom nad Flakirkom 2:1.