Prva pobjeda Slavena Bilića s novim klubom

AL FATEH pobijedio je Al Okhdood 3:1 na gostovanju u drugom kolu saudijskog prvenstva. Treneru Slavenu Biliću to je prvo slavlje otkako je preuzeo Al Fateh u lipnju ove godine. U prvom kolu odigrao je 1:1 s Al Taawounom te se privremeno s četiri boda nalazi na trećem mjestu. Al Ahli i Al Ettifaq imaju maksimalnih šest bodova.

Rumunj Florin Tanase doveo je Al Okhdood u vodstvo u 23. minuti, no Bilićeva momčad okrenula je u nastavku. Mourad Batna izjednačio je u 36., nakon čega je Cristian Tello dvama pogocima u sudačkim nadoknadama prvog i drugog poluvremena postavio konačnih 3:1. Tello je Bilićeva najveća zvijezda i bivši igrač Barcelone, Porta, Fiorentine, Betisa i Los Angeles FC-a.

Bilić, bivši hrvatski izbornik, bez posla je bio od ožujka, kada je napustio Watford. U karijeri je trenirao još Beijing Guoan, WBA, Al Ittihad, West Ham, Bešiktaš, Lokomotiv Moskvu, Hajduk te U-21 i A reprezentaciju Hrvatske, koju je vodio u 65 utakmica od 2006. do 2012. godine.