ATP Beč

Prvi tenisač svijeta izborio meč protiv Borne Ćorića

NAJBOLJI hrvatski tenisač Borna Ćorić u 2. će kolu ATP turnira u Beču za suparnika imati prvog igrača svijeta, Srbina Novaka Đokovića.

Ćorić je plasman u 2. kolo izborio još u ponedjeljak pobjedom protiv Amerikanca Taylora Fritza rezultatom 6:4, 6:4, dok je Đoković u utorak nadigrao sunarodnjaka Filipa Krajinovića sa 7:6 (6), 6:3.

Krajinović je u tie-breaku imao jednu set-loptu

Prvi tenisač svijeta je u prvom setu dva puta gubio servis, Krajinović je kod rezultata 5:4 servirao za set, ali mu Đoković nije dopustio nijednu set-loptu. Ipak, u 13. igri je Krajinović na 6:5 došao do set-lopte, ali Đoković osvaja tri uzastopna poena i osvaja set.

U drugom setu Novak je imao puno lakši posao te je s dva oduzeta servisa protivniku ostvario plasman u osminu finala.