LIGE PETICE

PSG je pobijedio Metz 3:1 i zasjeo na vrh ljestvice Ligue 1

NOGOMETAŠI Paris Saint-Germaina slavili su na gostovanju u Metzu gdje su u subotnjem dvoboju 34. kola francuskog prvenstva svladali istoimenog domaćina 3:1. S tri osvojena boda PSG je privremeno zasjeo na čelo ljestvice klubova koji se natječu u francuskoj Ligue 1.

Kylian Mbappe je dvaput zatresao mrežu Metza, a konačnih 3:1 postavio je Mauro Icardi u 89. minuti iz kaznenog udarca. Za domaće je strijelac bio Centonze u 46. minuti.

PSG je 23. pobjedom u sezoni došao do 72 boda i preskočio Lille, koji ima 70 bodova. Monaco je trećeplasiran sa 68, a Lyon sa 67 bodova na četvrtom mjestu. Svi oni tek trebaju odigrati svoje utakmice 34. kola.

Dodajmo da je Mbappe s dva gola stigao do brojke od 25 ligaških golova u sezoni te da je u ovoj sezoni za pariški klub na učinku od 37 pogodaka i 10 asistencija u 42 odigrane utakmice.