Pula 1856 osvojila bod na Poljudu

NOGOMETAŠI Hajduka i Pule 1856 u dvoboju 1. kola prvenstva Hrvatske u Splitu su odigrali 1:1 (0:1).

Iako je Hajduk bio favorit, Puljani su u završnici susreta mogli doći i do pobjede. Igra Hajduka bila je neprepoznatljiva, i Puljani su zasluženo osvojili bod.

Hajdukovci su bili terenski nadmoćniji od Pule, no ionako rijetke prilike domaći igrači nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Prvu pravu priliku imali su u 18. minuti, i to nakon greške gostujuće obrane. No, Turković je promašio vjerojatno najizgledniju priliku na utakmici.

U 37. minuti hladan tuš za Splićane - Šuto je promašio loptu, Rukavina pokušao atraktivnu fintu no lopta je završila u nogama Pamića koji je pogodio Balićevu mrežu.

Na početku drugog poluvremena Hajduk je izjednačio rezultat pogotkom Turkovića, i to je bilo sve što smo mogli vidjeti od domaćina.

Do kraja utakmice Puljani su mogli doći do pobjede, no Balić je spasio mrežu "bilih".

Pred 3.000 gledatelja sudio je Križarić iz Čakovca.