Rakitić asistencijom za pobjedu srušio bivši klub

IVAN RAKITIĆ upisao je asistenciju u pobjedi Barcelone nad Sevillom 2:1 u derbiju 11. kola Primere. Katalonci su vodili od 23. minute golom Paca Alcacera, ali su gosti iz Andaluzije izjednačili u 59. preko Guida Pizarra, koji je pogodio glavom nakon kornera.

Međutim, u 65. minuti hrvatski reprezentativac je fantastično s desne strane ubacio pred gol gostiju te idealno poslužio Paca, koji je bio brži od braniča i vratara Seville te poslao loptu u mrežu za novo vodstvo na Nou Campu.

Bila je to treća asistencija Rakitića ove sezone za Barcu, a zabio je i jedan gol (protiv Juventusa u Ligi prvaka) u 18. susretu sezone.

Također, Raketa je do sada odigrao ukupno 177 utakmica za momčad iz Gaudijevog grada, te zabio 26 golova i upisao isto toliko asistencija.

Momčad Ernesta Valverdea ostvarila je desetu pobjedu i ima svega još jedan remi, te i dalje drži prvo mjesto s 31 bodom, četiri više od Valencije, te čak 11 od Reala na četvrtom mjestu, iako ekipa Zinedinea Zidanea ima utakmicu manje.