Rakitić zabio iz penala u pobjedi Schalkea nad Rapidom

NA BEČKOM stadionu Hannapi nogometaši Rapida ugostili su Schalke iz Gelsenkirchena povodom vlastitoga 110. rođendana. Gosti su slavili 2:1.

Prvi su poveli domaći nogometaši, preko Hoffera u 26. minuti. Izjednačio je u 38. minuti Ivan Rakitić iz 11-erca kojeg je iznudio njegov peruanski suigrač Jefferson Farfan.

Konačan je rezultat postavio Kevin Kuranyi golom u 51. minuti. Zabio je nogom iz drugog pokušaja. Vratar domaćih Payer obranio mu je prvi udarac glavom, kojeg je uputio na nabacivanje Sancheza.

Ivan Rakitić iz igre je izašao u 65. minuti. Zamijenio ga je Grossmüller.

U redovima bečke momčadi posljednjih je 25 minuta odigrao Nikica Jelavić. Bio je bivši centarfor Hajduka vrlo aktivan. Moguće je u 16-ercu nepropisno zaustavljen u naletu prema golu u 87. minuti. Nekoliko trenutaka kasnije lijepo je probio po lijevoj strani, ali je prejako centrirao.