Rangersi se plasirali u osminu finala Lige prvaka

NAKON što su Lyon, Real Madrid, Chelsea, Liverpool i Inter još ranije osigurali plasman u osminu finala Lige prvaka, nakon posljednjih 90 minuta doznali smo još tri putnika u drugi krug iz skupina E, F, G i H. To su Milan, PSV Eindhoven i Rangers.

U najzanimljvijem dvoboju večeri Milan je na San Siru pred 45.000 gledatelja pobijedio Schalke 3:2 i tako osigurao prvu poziciju u skupini E. "Rossoneri" su do posljednje minute strahovali za plasman u drugi krug, jer bi njemačka momčad rezultatom 3:3 izbacila Talijane. Strijelci za europskog i talijanskog doprvaka bili su Pirlo (42), te Kaka (52, 60), dok su pogotke za Schalke postigli Poulsen (44) i Lincoln (66).

U redovima talijanske momčadi nastupio je i hrvatski reprezentativac Dario Šimić. U igru je ušao u 31. minuti umjesto ozlijeđenog Paola Maldinia, no u 78. minuti je morao napustiti teren zbog napokunuća arkade nakon sudara s Krstajićem.

U drugom susret u E skupine PSV je u Eindhovenu rutinski odradio posao protiv Fenerbahčea i pobjedom 2:0 osigurao nastavak natjecanja. Strijelci su bili Philip Cocu (14) i Jefferson Farfan (85).

Mjesto među 16 najboljih osigurali su i Rangersi, koji su protiv "druge" momčadi Intera u Glasgowu odigrali 1:1. Kako su Artmedia i Porto u Bratislavi odigrali bez pogodaka, Rangers je po prvi put izborio nokaut fazu Lige prvaka.

Inter je poveo u 30. minuti pogotkom Adriana, dok je Peter Lovenkrands osam minuta kasnije izjednačio. Inter je posljednje tri minute igrao bez isključenog Cristiana Zanettia.

Artmedia je imala priliku pobjedom napraviti pothvat i izboriti osminu finala, međutim, Slovaci će se morati zadovoljiti ulaskom u Kupu UEFA, dok je europska sezona za bivšeg europskog prvaka Porto završila.

Rezultati susreta šestog kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA E:

Milan - Schalke 04 3:2 (Pirlo 42, Kaka 52, 60 / Poulsen 44, Lincoln 66)

PSV - Fenerbahče 2:0 (Philip Cocu 14, Jefferson Farfan 85)