Real Madrid prvak Španjolske

NOGOMETAŠI madridskog Reala novi su prvaci Španjolske. U posljednjem, 38. kolu Madrižani su na svom terenu s 31 svladali Athletic iz Bilbaoa, te tako prvenstvo završili sa 78 bodova, dva više od Real Sociedada koji je na svom terenu u San Sebastianu svladao Atletico iz Madrida sa 3:0.

No, ta pobjeda nije bila dovoljna sastavu iz San Sebastiana da osvoji naslov prvaka, prvi nakon 21 godine.

Pobjedom 2-0 protiv Celte, igrači Barcelone uspjeli su se popeti na šesto mjesto na prvenstvenoj ljestvici, te tako izboriti nastup u Kupu UEFA na jesen.

Real Madrid i Real Sociedad izravno su se plasirali u Ligu prvaka, Deportivo i Celta igrat će u 3. pretkolu Lige prvaka, dok će u Kupu UEFA igrati Valencia i Barcelona, te pobjednik Kupa u finalu kojega će igrati Mallorca i Recreativo, dok su iz lige ispali Recreativo, Alaves i Rayo Vallecano. Novi prvoligaši su Murcia, Albacete i Real Zaragoza.

Rezultati posljednjeg, 38. kola nogometnog prvenstva Španjolske:

Barcelona - Celta 2-0 (Juan Pablo Sorin 8, Javier Saviola 50; CK: Angel, Celta, 27, Patrick Kluivert, Barcelona, 27)

Real (M) - Athletic 3-1 (Ronaldo 9, 61, Roberto Carlos 45 / Bittor Alkiza 36)

Real (S) - Atletico 3-0 (Darko Kovačević 51, Javi de Pedro 56, Nihat Kahveci 74)

Villarreal - Betis 1-4 (Guayre 14 / Dani 24, 56, Joaquin 36, 77).