Real preuzeo vrh od Barcelone: Zabio četiri komada bez Ronalda i Balea

REAL MADRID ponovno je preuzeo prvo mjesto u 25. kolu Primere. Aktualni prvak Europe slavio je kod Eibara s 4:1, te sada s istim brojem utakmica ima dva boda više od Barcelone, koja večeras od 20:45 sati dočekuje Celtu na Nou Campu.

Momčad Zinedinea Zidanea uspjela je zabiti četiri gola bez ozlijeđenih Cristiana Ronalda, Garetha Balea, Raphaela Varanea i Alvara Morate. A, Luka Modrić igrao je do 71. minute kada ga je zamijenio Mateo Kovačić.

Junak 18. pobjede u prvenstvu bio je Karim Benzema, koji je zabio prva dva gola u 14. i 26, a nakon toga i asistirao za Jamesa Rodrigueza u 29. minuti za 3:0. Nakon vratnice Kolumbijca, Marco Asensio je povisio na 4:0 u 60, a jedini gol za domaću ekipu postigao je Pena u 72. minuti.

Taj gol Pene postao je povijesni, jer je Eibar na svom stadionu prvi put uspio zabiti Realu.