Real se na krilima hrvatsko-srpskog dvojca prošetao kroz Murciju

DO 17. su pobjede u prvenstvu u nedjeljnom dvoboju 21. kola ACB lige stigli košarkaši Real Madrida pobijedivši na gostovanju Murciju 96:67.

Svoju je najbolju utakmicu u redovima pobjedničkog sastava odigrao Ante Tomić. Na parketu je proveo nepunu 21 minutu, ubacio 12 koševa (4:6 šut iz igre) uz tri skoka, tri asistencije, dvije osvojene i četiri izgubljene lopte. Madridski je sastav sa 16 koševa i osam skokova predvodio srpski reprezentativac Novica Veličković.

Do tek šeste pobjede u sezoni došao je Bilbao Basket pobijedivši u svojoj dvorani Manresu s uvjerljivih 17 koševa razlike (84:67). Marko Banić ponovno je bio najbolji pojedinac u domaćim redovima ubacivši 15 koševa (6:9 šut za dva poena) uz sedam skokova. Damir Markota dodao je šest koševa i četiri skoka.

Alicante je pred svojom publikom tijesno pobijedio Fuenlabradu 85:82, a Mario Stojić u redovima pobjednika participirao je s 10 koševa, četiri skoka, tri asistencije i pet izgubljenih lopti.

U dvoboju dvojice bosansko-hercegovačkih reprezentativaca Mirza Teletović je s Cajom Laboral uspješno apsolvirao gostovanje kod Xacobea u Santiago de Composteli, za koji igra Nihad Đedović. Gosti su slavili 80:76 uz 11 koševa (3:11 šut iz igre) i pet skokova Mirze Teletovića. Đedović je odigrao šest minuta i ostao bez učinka.

Bilbao Basket – Manresa 84:67

Redoslijed: 1. Barcelona 19-2, 2. Caja Laboral 18-3, 3. Real Madrid 17-4, 4. Valencia 14-7, 5. Cajasol 13-8...