hrvatski nogometaši

Rebić je Milanu donio povijesnu pobjedu

ANTE REBIĆ zaslužan je za oba gola kojima je Milan u 15. kolu Serie A došao do povijesne pobjede (2:0) kod Beneventa.

U 15. minuti natjerao je Alessandra Tuija da ga u kaznenom prostoru sruši za penal koji je u gol pretvorio Franck Kessie.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE REBIĆ NAMJESTIO PRVI GOL ZA POVIJESNU POBJEDU MILANA

Konačan rezultat u 50. minuti krasnim golom postavio je Rafael Leao, a za poentiranje ga je poslužio Rebić.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE REBIĆ NAMJESTIO DRUGI GOL ZA POVIJESNU POBJEDU MILANA

Tako je Rebić donio Milanu pobjedu za 37 bodova. Od 1994., otkako se za pobjedu dobivaju tri boda, Milan nikada u prvih 15 kola nije sakupio toliko puno poena.

Rebićeve zasluge za ovaj pothvat su velike. Za razliku od drugog dijela prošle sezone, kada je Milanov i osobni preporod donio golovima, ove sezone ga na vrhu održava asistencijama.

U 11 prvenstvenih utakmica postigao je samo jedan gol, ali ih je čak šest namjestio. Sve Rebićeve asistencije (pa i jedini gol) bili su ključne za pobjede, a dva važna gola namjestio je i u Europa Ligi, za Milanovo osvajanje prvog mjesta skupine.

Rebić tako ove sezone ima ukupno čak osam asistencija.