Rezai u finalu Madrida bolja od Venus!

FRANCUSKA tenisačica, 23-godišnja Aravane Rezai, osvojila je WTA turnir u Madridu, nakon pobjede u finalnom meču protiv Amerikanke Venus Williams 6:2, 7:5.

Osvojila je time Rezai tek treću WTA krunu u karijeri, ali je zato pobijedila treću tenisačicu svijeta drugi put u tri njihova meča u karijeri. Isto tako, Venus nije iskoristila brojne set-lopte tijekom druge dionice, kao i vodstvo 5:2.

Rezai je nadoknadila kompletni zaostatak, te nije dozvolila niti igranje trećeg seta u ovom finalu.

Amerikanki nije pomogao niti veći broj break-prilika u meču. Imala ih je trinaest naspram deset Francuskinje. No, u prvom setu niti jednom nije zaprijetila suparnici na servis, a u drugom je počela nizati neforsirane pogreške kada je samo morala obaviti formalnost i prebaciti dramatiku na treći set.

Podsjetimo da je prije osvojenog Madrida, što joj je najveći uspjeh u karijeri, Rezai trijumfirala prošle godine na turnirima u Baliju i Strasbourgu.