Rezultat karijere Natka Zrnčića-Dima

MLADI hrvatski skijaš Natko Zrnčić-Dim u američkom Beaver Creeku ostvario je najbolji rezultat u karijeri osvojivši 13. mjesto u superkombinaciji.

U prvoj ovosezonskoj utrci superkombinacije za Svjetski kup skijaša, 21-godišnji Zrnčić-Dim je nakon 28. mjesta u spustu odvozio odličnu slalomsku utrku i ukupno zauzeo 13. mjesto sa 2 sekunde i 18 stotinki zaostatka za pobjednikom, Švicarcem Danielom Albrechtom.

Dosadašnji najbolji rezultat Zrnčić-Dim je također ostvario u superkombinaciji u Beaver Creeku. Prošle sezone bio je 23.

Nažalost, Ivica Kostelić je nakon 19. pozicije u spustu tijekom slalomske vožnje izletio sa staze i ostao bez plasmana. Naš treći predstavnik, Ivan Ratkić nije uspio završiti spust.

Drugo mjesto u superkombinaciji zauzeo je Francuz Jean-Baptiste Grange, dok je treći bio Čeh Ondrej Bank. Pobjednik spusta, Švicarac Didier Cuche, nakon slaloma završio je tek na 22. mjestu s 2 sekunde i 56 stotinki zaostatka za Albrechtom.