Rijeka s igračem manje dotukla Zagreb, prekinut niz Vargića

RIJEKA je na Rujevici s 4:1 svladala Zagreb u posljednjoj utakmici 12. kola Prve HNL.

U zadnjem dvoboju 12. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Zagreba s 4-1 (1-0), a domaćini su čak tri gola postigli s igračem manje.

Riječani su poveli već nakon tri minute igre pogotkom Brazilca Davida Moisesa, no taj rezultat je ostao na semaforu sve do 80. minute kada je nakon akcije Marina Tomasova mrežu Zagrepčana pogodio Odise Roshi.

Tomasov trostruki asistent, Boban prekinuo niz Vargića

Pet minuta ranije Rijeka je ostala bez isključenoga Filipa Bradarića, ali su domaćini s igračem manje zabili i drugi gol, a opet na asistenciju Tomasova strijelac je bio Josip Radošević.

Samo dvije minute kasnije Bekim Balaj je postigao i četvrti gol za Rijeku, a dodavač je opet bio Tomasov, da bi Gabrijel Boban u 88. minuti postigao počasni gol za Zagreb.

Golom Bobana prekinut je niz čiste mreže Ivana Vargića, koji je u HNL-u primio gol nakon 783 minuta te je zaustavljen u lovu na rekord Ivana Kelave od 951 minute.

Riječani su treći s 22 boda, iza Dinama (24) i Hajduka (23), dok je Zagreb zadnji sa samo četiri boda.