Roko Karanušić lakom pobjedom do dvoboja s Đokovićem

ROKO KARANUŠIĆ plasirao se u drugo kolo ATP turnira u londonskom Queensu nakon pobjede protiv Talijana Flavija Cippole 6:4, 6:3.

U drugom kolu će Karanušić igrati protiv drugog nositelja i trećeg igrača svijeta Novaka Đokovića.

Karanušić je meč na londonskoj travi loše otvorio, budući je Cipolla poveo 4:0. No, čudljivi meč se nastavio, pa je Karanušić uzvratio sa šest gemova u nizu i osvajanjem prvog seta.

Nakon 1:1 u drugom setu uslijedili su break gemovi sve do 4:3 kada Karanušić napokon osvaja svoj servis, a nakon toga koristi treću meč loptu za plasman u drugo kolo.

Karanušić je u meču imao čak 14 break prilika, a iskoristio je sedam. Talijan, koji je inač 128. na svijetu, je imao osam šansi i iskoristio također polovicu - četiri.