Roland Garros: Gaudio pobjednik

ARGENTINAC Gaston Gaudio pobjednik je drugog teniskog Grand Slam turnira sezone, Roland Garrosa.

Gaudio je u argentinskom finalu nakon pet setova, te 3 sata i 30 minuta igre porazio svog sunarodnjaka Coriu 0:6, 3:6, 6:4, 6:1, 8:6. Premda je gubio 2:0 u setovima Gaudio se nije predavao i velikim preokretom došao je do svog prvog Grand Slam naslova. Gaudio, koji je prije nastupa na pariškoj "crvenoj zemlji" bio 44. tenisač svijeta, posto je drugi Argentinac u povijesti koji je slavio na Roland Garrosu. Prije njega to je uspjelo Guillermu Vilasu prije 27. godina.

Coria je sjajno otvorio meč. Za 61 minutu dobio je prva dva seta, izgubivši svega tri igre. Očito impresionirani Gaudio nije se snašao, previše je griješio, a Coria je sve propuste svog suparnika kažnjavao. Nakon prva dva seta činilo se kako će to biti jedno od najkraćih finala. U trećem setu Gaudio je napokon pronašao ritam. Smanjio je broj neforsiranih pogrešaka i nakon 53 minute uspio je osvojiti set. Coria je nakon trećeg seta zatražio pomoć fizioterapeuta zbog problema s bedrenim mišićem. Kada se meč nastavio bilo je vidljivo kako Coria ima manjih problema, što je Gaudio iskoristio i lagano osvojio četvrti set. U petom, odlučujućem setu koji je trajao 67 minuta, Coria se probudio i već na samom startu oduzeo servis protivniku. Međutim, u idućoj igri Gaudio je uzvratio istom mjerom. Coria je potom još jednom oduzeo servis Gaudiu i vodio 3:1 i 4:2. Gaudio je sve vratio na početak izjednačivši na 4:4. U neizvjesnoj završnici, koja se pretvorila u rat živaca, Coria je imao dvije meč lopte, no Gaudio se oba puta spasio i na koncu slavio sa 8:6.