Roland Garros: Kostanić u 2. kolu

HRVATSKA tenisačica Jelena Kostanić plasirala se u 2. kolo grand slam turnira u Roland Garrosu, pobijedivši Francuskinju Camille Pin 6:4, 6:3.

Većinu prvog seta, koji je trajao 44 minute, Kostanić se prilično mučila protiv 119. igračice svijeta. Francuskinja je napravila break već u prvom gemu, povela je sa 3-1 i u petom je imala još dvije break-lopte. No, Kostanić se uspjela spasiti. U osmom gemu je vratila izgubljeni servis, a zatim i povela sa 5-4. Na servis Pin došla je do dvije set lopte, koje je Francuskinja uspjela anulirati, ali ne i treću.

Od 4-4 u prvom setu Kostanić je nanizala pet gemova, te je imala set i 3-0 u drugom. Nastavak dobre igre doveo je do nove break šanse, koju je iskoristila za vodstvo 4-0. Izgledalo je da će francuska tenisačica drugi set završiti sa "kvrgom", ali se zbog laganog opuštanja Kostanić to ipak nije dogodilo. Drugi servis za meč Kostanić je odigrala puno koncentriranije, dobivši ga bez izgubljenog poena, te je nakon sat i 20 minuta osigurala plasman u 2. kolo.

U 2. kolu Kostanić će igrati protiv pobjednice dvoboja između Tajlanđanke Tanasugarn i četvrte nositeljice Venus Williams.