Roma propustila pobjedu kod Empolija

ROMA je propustila vodstvo 2:0 kod Empolija u utakmici 11. kola talijanske nogometne lige. U posljednjoj je minuti dvoboja na 2:2 izjednačila mlada Juventusova nada na posudbi u Toskani Sebastian Giovinco.

Atraktivnu su utakmicu s puno prilika u Empoliju igrali domaći nogometaši i trećeplasirana momčad lige iz Rima, koju je na ljestvici subotnjom pobjedom u gostima protiv Lazija pretekla Fiorentina.

Roma je na poluvremenu vodila 2:0 golovima Brighija i Giulyja, domaći su smanjili sredinom drugog dijela preko Vannucchija, da bi u sudačkoj nadoknadi izjednačio 20-godišnji Sebastian Giovinco. Samo 162 centimetra visoki ofenzivni veznjak, kojeg Talijani drže za Del Pierova nasljednika, u toskanskom je klubu na posudbi iz Juventusa.

Empoli je na kraju prema vratima Rome uputio 22 udarca (osam u okvir), dok su Rimljani prema golu pucali 18 puta (sedam u okvir).

Ivan Jurić odigrao je svih devedeset minuta za Genou u najraspucanijoj utakmici kola (3:3 protiv Palerma u Đenovi), dok je Dario Knežević također odradio cijelu utakmicu za Livorno, koji je na domaćem terenu remizirao s Udineseom (0:0).

Napoli je na svom San Paolu tek remizirao s Regginom (1:1). Gol za izjednačenje Napolitancima je u posljednjim trenucima utakmice realizirao Lavezzi. U 77. minuti Calaio je promašio 11-erac za domaće nogometaše. Napoli je imao daleko više prilika od posljednjeplasirane momčadi lige.