Roma u četvrtfinalu

TALIJANSKI prvoligaš AS Roma izborio je plasman u četvrtfinale nacionalnog kupa boljim izvođenjem jedanaesteraca od Triestine.

Nakon što je prvi susret Rome i vodeće momčadi Serie B završio 1:1 i uzvrat odigran na Olimpijskom stadionu u Rimu okončan je identičnim rezultatom. Rimljani su poveli u 34. minuti autogolom Domenica Maiette, a pogodak za Tršćane ubilježio je Dino Fava u 72. minuti. Triestina je od 87. minute igrala bez isključenog Alessandra Budela.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Montella, Zebina, Candela i de Rossi su postigli pogotke za Romu, dok je za Triestinu jedini strijelac bio Ferri.

U ostalim susretima 3. kola igrat će Bologna - Vicenza (1:1), Juventus - Reggina (2:0), Chievo - Piacenza (1:1), Milan - Ancona (1:1), Perugia - Sampdoria (1:1), Empoli - Lazio (0:2), Inter - Bari (0:1)