Roma u Rimu razoružala Perišića i Inter

ROMA je pobijedila Inter s 2:1 u derbiju 7. kola Serie A. Momčad Luciana Spallettija potpisala je četvrtu pobjedu kod kuće ove sezone u prvenstvu, dok je Inter bez kažnjenog Marcela Brozovića i s Ivanom Perišićem (odigrao cijeli susret) izgubio nakon pet utakmica bez poraza.

Rimljani su poveli u 5. minuti, kada je Edin Džeko zabio nakon centaršuta Bruna Peresa s desne strane. Nakon toga Roma je imala nekoliko velikih prilika za 2:0, ali su Mohamed Salah i Alessandro Florenzi bili neprecizni.

To je sve u nastavku kaznio Inter preko Evera Banege u 72. minuti, kada je pogodio s lijeve strane za 1:1.

Međutim, spomenuti rezultat potrajao je svega četiri minute, jer je u 76. Konstantinos Manolas zakucao loptu glavom u gol poslije ubačaja Florenzija iz slobodnog udarca s desne strane.

Inter na prvenstvenu pobjedu u Rimu čeka od 2008. godine, dok je Roma slavila protiv Nerazzurra nakon tri utakmice bez pobjede.