SERIE A

Ronaldo sredio najgoru momčad Serie A i prekinuo Juventusov niz bez pobjede

JUVENTUS je pobijedio Crotone 3:0 u 23. kolu Serie A. Torinski klub tako je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede nakon remija u kupu protiv Intera (0:0), prvenstvenog poraza kod Napolija (1:0) te poraza u Ligi prvaka kod Porta (1:0).

Junak talijanskog prvaka bio je Cristiano Ronaldo s dva gola. Jedan je zabio Weston McKennie.

Juventus je poveo u 38. minuti golom Ronalda koji je poentirao udarcem glavom nakon ubačaja Alexa Sandra. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Ronaldo je ponovno zabio, ovaj put ga je sjajno poslužio Aaron Ramsey. Portugalac je i ovaj gol zabio glavom.

Domaća momčad odlazi na tri razlike u 66. minuti preko Westona McKennieja. Veznjak iz SAD-a sjajno se snašao u petercu poslije kornera Juventusa i iskoristio nespretnost i nepažnju gostujuće obrane te lako zakucao za 3:0.

Juventus je pobjedom skočio na treće mjesto i ima osam bodova manje od vodećeg Intera uz utakmicu manje. Crotone je ostao posljednji.

U sljedećem kolu Juventus 27. veljače gostuje kod Jurićeve Verone, a Crotone dan kasnije dočekuje Cagliari.