Runje primio tri komada u noći preokreta u Lensu

U POSLJEDNJOJ utakmici 29. kola francuskog prvenstva, Lens i Marseille odigrali su dinamičnu i zanimljivu utakmicu koja je završila bez pobjednika, 3:3.

Utakmice sa 6 golova u francuskom prvenstvu nisu baš čest slučaj. Toliko ih je bilo u dvoboju Lensa i Marseillea, u kojem su obje momčadi propustile priliku za pobjedu. Marseille, jer je nakon prvog poluvremena vodio s dva pogotka razlike, a strijelci su bili Nasri u 25. i Cheyrou u 29. minuti, a Lens, jer je u nastavku napravio preokret i stigao do prednosti 3:2. Do vodstva su ih svojim golovima doveli Maoulida, Mangane i Remy. Ipak, domaćin nije izdržao do kraja, Vedran Runje je u 89. minuti morao i treći puta po loptu u svoju mrežu.

Za prva dva gola nije bio kriv, ali kod trećeg je zakasnio na odličan centaršut Kange Akalea, pa je Djibril Cisse samo podmetnuo mogu i gurnuo loptu u praznu mrežu. Na kraju, 3:3 je bio i najpravedniji rezultat.

Lens tako niti u petom uzastopnom susretu na svom Felix-Bollaert stadionu nije uspio pobijediti. Zanimljivo da je posljednja momčad koju su uspjeli pobijediti kod kuće bio lider Lyon, i to sa 3:0! Dogodilo se to još 20. siječnja.

Le Championnat, 29. kolo (nedjelja):

Bordeaux  - Strasbourg 3:0 (Henrique 28, 42, Cavenaghi 75)

Lens - Marseille 3:3 (Maoulida 56, Mangane 66, Remy 73 / Nasri 25, Cheyrou 29, Cisse 89)