Rusija jedva protiv Andore, ali dovoljno za plasman na Euro

RUSI su s 1:0 svladali Andoru i plasirali se na Europsko prvenstvo.

Rusi su na jedvite jade svladali slabašnu Andoru u gostima sa 1:0, pogotkom Sičeva u 39. minuti, no to im je bilo dovoljno da osvoje drugo mjesto u skupini E sa 24 prikupljena boda, pet manje od prvoplasirane Hrvatske, ali i jedan više od trećeplasirane Engleske.

Rusi su od 84. minute igrali s igračem manje, Aršavin je zaradio crveni karton, a u prvom poluvremenu (45.) su promašili jedanaseterac. Vratar Andore Kalodo sjajnom  je reakcijom obranio udarac Kolodina.

Hiddink: Ne mogu vjerovati da su Englezi izgubili!

Nakon što je Hrvatska pobjedom nad Engleskom omogućila Rusiji nastup na EP 2008., ruski izbornik nije se mogao načuditi porazu Gordog Albiona.

"Zapanjen sam! Ne mogu vjerovati da Englezi nisu bili u stanju odigrati remi na svome terenu", čudeći se izjavio je Guus Hiddink nakon utakmice Andore i Rusije.

"Kakav dramatičan rasplet. I mi smo protiv Andore imali puno problema. Doveli smo se u situaciju da strahujemo za pobjedu", dodao je nizozemski stručnjak na klupi ruske reprezentacije.