Ruskinjama zlato, Hrvatska osma

MLADE ruske gimnastičarke osvojile su prvo mjesto na 25. Europskom juniorskom prvenstvu u sportskoj gimnastici, što se održava u Amsterdamu, dok je hrvatska juniorska vrsta osvojila sjajno osmo mjesto.

Ruskinje su slavile sa 107.556 bodova ispred Rumunjske (106.384), dok je treće mjesto osvojila Italija (105,972). Hrvatske juniorke su u konkurenciji 27 ekipa osvojile osmu poziciju i tako se za iduće EP plasirale u prvu jakosnu skupinu. Djevojke su sjajno odradile vježbe i premašile su u ekipnoj konkurenciji dečke, koji su na EP u Ljubljani osvojili 10. mjesto.

Pojedinačno najbolji rezultat ostvarila je Ruskinja Julija Ložečko (37.174) ispred sunarodnjakinje Svetlane Kljukine (35.936) i Rumunjke Sandre Izbase (35.849). Mjesto među 24 najbolje koje su osigurale plasman u finale višeboja izborile su i dvije Hrvatice - Tanja Delladio (34.087) je 12. dok je Marija Fišter (33.398) na 13. mjestu.