Šafarić donio pobjedu Varaždinu protiv Universitateae, Dragovoljac i Ferencvaroš remizirali

PRIJE utakmice Dinama i Steaue još je jedan hrvatski prvoligaš na pripremama u Turskoj odmjerio snage sa rumunjskim predstavnikom. NK Varaždin u Antalyi su pobijedili Univesitateu Cluj, 14-plasiranu momčad rumunjske lige.

Iako je vratar Varaždina često bio na udaru protivničkih napadača predvođenih odličnim Brazilcem Machadom, sedmoplasirana momčad HNL-a je prva povela nakon pogotka FIlipa Škvorca u 22. minuti. Machado je asistirao Cristei za 1:1 na kraju prvog poluvremena, a Šafarić je u 63. minuti zabio za konačnih 2:1.

Hrvatski dragovoljac svoju je prijateljsku utakmicu igrao na stadionu u Sigetu. Protiv mađarskog velikana Ferencvaroša remizirali su 1:1. Uvjerljivo posljednjeplasirana momčad HNL-a povela je pogotkom Švarića u 4. minuti, a izjednačio je Rosa u 38. minuti. Utakmicom je Dragovoljac obilježio i 17 godina postojanja kluba.