Šahtar bolji od Dinama u polufinalu kupa, Srna igrač utakmice

NOGOMETAŠI Šahtara u prvome su polufinalnom dvoboju Ukrajinskog kupa na svom stadionu pobijedili kijevski Dinamo 1:0.

Gol odluke u 83. je minuti postigao Levandovski, nakon što je Dario Srna započeo akciju ubacivši loptu u 16-erac iz daljine. Golman gostiju Boguš odbio ju je samo do Levandovskog.

Hrvatski kapetan Šahtara proglašen je najboljim igračem utakmice. Ponovno su sve akcije kluba iz Donjecka po desnoj strani kretale preko njega.

Vukojević je u redovima Kijevljana odigrao svih devedeset minuta, dok je Goran Sablić iz igre izišao već u 16. minuti.

Šahtar je prije tjedan dana izbacio najvećega ukrajinskog rivala iz polufinala Kupa UEFA-e.

Prvi je finalist poznat. Riječ je o Vorskli, koja je u Poltavi pobijedila Metalist iz Harkiva 2:0 u uzvratnom dvoboju. U prvom je bilo 0:0.