Šahtar izgubio od Milana, crveni karton Srni, Barca bolja od Celtica

SINOĆ je odigrano prvo kolo prvog kruga Lige prvaka. U skupini F Srnin Šahtar izgubio je od Milana, a Barcelona je bila bolja od Celtica. U skupini H Panathinaikos je bio bolji od Rosenborga, a Arsenal od PSV-a.

Skupina F

Ljestvica:

Talijanski prvak AC Milan pobjedom je otvorio natjecanje u Ligi prvaka.

Milanezi su u dvoboju prvog kola F skupine u Donjecku pobijedili Šahtar 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Clarence Seedorf u 84. minuti. Junak hrvatske pobjeda u Švedskoj, Darijo Srna loše je otvorio natjecanje u elitnom europskom natjecanju. Srna, koji igra za ukrajinski Šahtar, dobio je u 53. minuti, pri rezultatu 0:0, utakmice drugi žuti karton zbog igranja rukom, pa mu je njemački sudac Fandell pokazao put u svlačionicu. Dario Šimić nije nastupio za goste.

ŠAHTAR: Lastuvka - Barcauan, Lewandowski, Duljaj (od 86. Aghahowa), Rat - Timoščuk, Matuzalem, Vukić, Srna - Vorobei (od 78. Batista), Marica

Milan: Dida - Stam, Maldini, Nesta, Cafu - Gattuso (od 72. Dhorasoo), Pirlo (od 76. Rui Costa), Kaka, Seedorf - Ševčenko, Tomasson (od 63. Crespo)

U sjajnom dvoboju Barcelona je u Glasgowu pobijedila Celtic 3:1, te tako natjecanje u F skupini nogometne Lige prvaka otvorila pobjedom.

Strijelci za Barcelonu bili su Deco (20), Ludovic Giuly (78) i Henrik Larsson (82), a Ronaldinho je u 55. minuti zapucao jedanaesterac, točnije njegov udarac obranio je Marshall. Pogodak za škotskog prvaka postigao je Chris Sutton u 59. minuti.

Utakmica je kasnila skoro 30 minuta gužve navijača na ulazima u Celtic Park.

Celtic Glasgow: Marshall - Agathe, Bald, Varga, McNamara (od 80. Sylla) - Petrov, Lennon, Thompson, Juninho Paulista (od 46. Sutton) - H. Camara, Hartson (od 63. Valgaeren).

Barcelona: Valdes - Belletti, Puyol, Marquez (od 63. Oleguer), Van Bronckhorst - Xavi, Gerard, Deco - Giuly, Etoo (od 74. Iniesta), Ronaldinho (od 63. Larsson).

Sudac: Merk (Njem)

Skupina E

Ljestvica:

U dvoboju prvog kola E skupine nogometne Lige prvaka Panathinaikos je u Ateni pobijedio norveški Rosenborg 2:1 (1:0).

Dvostruki strijelac za grčku momčad bio je Gonzalez (43, 79), dok je poraz Norvežana ublažio Frode Johnsen (90). Za Pao je branio bivši čuvar mreže hrvatskog prvoligaša Kamen Ingrada, Mario Galinović, a nastupili su i bivši Dinamovac Silvio Marić, te Srđan Andrić. Marić je ušao u igru u 72. minuti umjesto Mitua, dok je Andrić ušao u 56. minuti umjesto Konstantinoua.

Panathinaikos: Galinović - Morris, Munch, Goumas, Kyrgiakos - Basinas, Mitu (od 72. Marić), Gonzalez, Skacel (od 87. Konstantinidis) - Papadopoulos, Konstantinou (od 56. Andrić)

Rosenborg: Espen Johnsen - Basma (od 23. Russel), Hoftun, Riseth, Solli (od 84. Brattbakk) - Storflor, Dorsin, Strand (od 73. Braaten), Berg - Winsnes, Frode Johnsen

Sudac: Allaerts (Bel)

Autogol Alexa u 42. minuti odlučio je pitanje pobjednika između Arsenala i PSV Eindhoven u dvoboju prvog kola E skupine Lige prvaka.

Pogreškom braniča gostujuće momčadi Arsenal je došao do prve pobjede i tri boda na otvaranju Lige prvaka. U nastavku utakmice "Topnici" su imali još nekoliko prilika no Edwin Zoetebier je bio raspoložen. Najbolju priliku za PSV je zapucao Jan Vennegoor of Hesselink u drugom poluvremenu.

Arsenal: Lehmann; Lauren, Pascal Cygan, Toure, Cole; Bergkamp, Vieira, Gilberto, Robert Pires; Henry, Reyes (od 79. Edu)

PSV Eindhoven: Zoetebier; Ooijer, Alex, Bouma, Lee Young-Pyo; Park Ji-sung, Bommel, Cocu (od 83. de Jong), Beasley (od 59. Farfan); Vogel, Sibon (od 67. of Hesselink).

SUDAC: Domenico Messina (Ita)