Šarić double-doubleom do pobjede u novom hrvatskom NBA obračunu

SINOĆNJI raspored NBA lige donio je novi hrvatski okršaj u kojem je Dario Šarić nadigrao Marija Hezonju i upisao novu pobjedu sa svojim 76ersima. Philadelphia je protiv Orlando Magica slavila 118:98.

Već do poluvremena Philadelphia je stvorila 21 poen prednosti i mirno privela utakmicu kraju na krilima Ilyasove (18 poena), Embiida (17 poena, 9 skokova) te Šarića i Simmonsa koji su ostvarili po double-double.

Šarić je u 21 minuti igre skupio 10 poena, 10 skokova i jednu ukradenu loptu, uz šut iz igre 3/7. Hrvatski košarkaš oduševio je s nekoliko lijepih poteza i zakucavanjem na otvaranju utakmice.

Šarić je ostvario svoj 11 double-double ove sezone.

Mario Hezonja u dresu Orlanda bio je nešto skromniji. U 24 minute upisao je 9 poena, 3 skoka i 2 asista, uz šut 3/9 i 1/5 za tricu.

Kod Magica je najbolji bio Rodney Purvis sa 19 koševa, a Aaron Gordon je ubacio 10 koševa uz 11 skokova.

Ovo je za 76erse (41-30), koji su petoplasirana momčad Istočne konferencije, peta uzastopna pobjeda i prvi put u zadnjih šest godina nalaze se  na korak od nastupa u završnici.Treći je to uzastopni poraz Orlando Magica.