Savršeni Žižić pomogao LeBronu do pobjede i triple-doublea

SINOĆ su u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta nastupila petorica hrvatskih igrača. Bojan Bogdanović je s Pacersima slavio u okršaju s Dariom Šarićem, a Ante Žižić sjajno je igrao u drugom hrvatskom derbiju i proslavio pobjedu protiv Dragana Bendera i njegovog Phoenixa 129:107.

LeBron James imao je fantastičnu večer i triple-doubleom nosio Cleveland do nove pobjede. Bio mu je to 14. triple-double ove sezone i 69. u karijeri. Upisao je 28 koševa, 13 skokova i 11 asista, a pratili su ga Clarkson (23 poena) i Korver (22 poena).

Žižić je pomogao s 11 koševa, 4 skoka i 1 asistom u 14 minuta igre. Imao je i savršen šut iz igre 5/5.

S druge strane solidnu utakmicu odradio je Bender, ali zakazao je na šutu. U 23 minute upisao je 7 poena, 5 skokova i 3 asista uz šut 2/9 iz igre i 1/5 za tricu. Kod Sunsa su najbolji bili Warren (19 koševa, 10 skokova) i Jackson (19 koševa). Sunsi šest utakmica zaredom ne znaju za pobjedu, a prije posljednje imali su čak 10 poraza u nizu.

Mario Hezonja doživio je novi poraz s Orlando Magicom, San Antonio svladao ih je sa 108:72. Hrvatski košarkaš nije imao najbolju večer, u 28 minuta skupio je 4 koša, 6 skokova i tri asista, ali razočarala je cijela momčad Orlanda u kojem je najbolji igrač bio Crnogorac Vučević s 10 koševa i 10 skokova. Simmons je s 10 koševa bio jedini igrač Orlanda s dvoznamenkastim učinkom. Sjajnu utakmicu za Spurse odigrao je Aldridge, koji je u 25 minuta skupio 24 koša, 7 skokova i 2 asista.

Ivica Zubac dobio je skromnu minutažu i nije se uspio istaknuti u pobjedi LA Lakersa nad Denverom 112:103. U manje od pet minuta upisao je jedan promašeni šut. Lakerse je nosio dvojac Randle - Kuzma s identičnim učinkom, 26 koševa, 13 skokova i 2 asista. Thomas je dodao 23 poena. Kod Denvera je najbolji bio Chandler s 26 koševa i 10 skokova.

Russell Westbrook je sinoć postao četvrti igrač u NBA koji je stigao do 100 "triple-doubleova", on je u pobjedi Oklahoma City Thundera od 119-107 nad Atlanta Hawksima upisao 32 koša, 12 asistencija i isto toliko skokova.

Do sada su samo Oscar Robertson (181 triple doubleova na kraju karijere), Magic Johnson (138) i Jason Kidd (107) prešli brojku sto.

Zahvaljujući ovoj 41. pobjedi u 70 utakmica, Thunder je četvrta momčad Zapadne konferencije, ali još uvijek nisu osigurali doigravanje.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u utorak:

Philadelphia 76ers - Indiana Pacers          98-101
Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 111-116
Atlanta Hawks - Oklahoma City Thunder       107-119
New York Knicks - Dallas Mavericks           97-110
Brooklyn Nets - Toronto Raptors             102-116
New Orleans Pelicans - Charlotte Hornets    119-115
Chicago Bulls - Los Angeles Clippers        106-112
San Antonio Spurs - Orlando Magic           108-72