SCG bolja od Hrvatske u 1. kolu Pro Monte Superkupa

U SUSRETU prvog kola košarkaškog turnira Pro Monte Superkupa u Podgorici reprezentacija Hrvatske je izgubila od Srbije i Crne Gore 71:74 (19:19, 23:23, 16:12, 13:20).

Nakon izjednačene prve četvrtine, hrvatska vrsta je u druge dvije dionice bila bolja. U pojedinim trenucima imala je i osam koševa prednosti.

Međutim, u posljednjoj četvrtini domaćin je preokrenuo rezultat i na koncu izborio pobjedu. Hrvatska je imala priliku u posljednjih 15 sekundi izboriti produžetak, no Marko Tomas i Ukić nisu uspjeli pogoditi trice.

Najefikasniji u redovima hrvatske reprezentacije bili su Giriček (20) i Bagarić (11), dok su SCG predvodili Krstić (16) i Rakočević (12).

U petak su na rasporedu susreti 2. kola, a Hrvatsku očekuje susret protiv aktualnog prvaka Europe Litve, koja je u prvom dvoboju bez većih problema pobijedila Sloveniju 94:85.

Hrvatska reprezentacija će na skorašnjem Europskom prvenstvu, koje se u rujnu održava u Srbiji i Crnoj Gori, igrati u skupini upravo protiv Litve.

Utakmica je na rasporedu u 18 sati, a u drugom dvoboju sastaju se SCG i Slovenija.