Senzacija na Australian Openu: Najveća australska nada ispala nakon drame i propuštene meč-lopte

NICK KYRGIOS, najbolji australski tenisač, ispao je već u drugom kolu Australian Opena.

Kyrgiosa je izbacio Talijan Andres Seppi rezultatom 1:6, 6:7(1), 6:4, 6:2, 10:8, osvetivši mu se tako za poraz s istog turnira iz 2015. godine, kada je mladi Australac slavio s 8:6 u petom setu.

I Kyrgios je, poput Seppija prije dvije godine, propustio vodstvo 2:0. Peti set je ponudio pravu dramu - prvo je Seppi kod 5:5 napravio break i servirao za pobjedu, ali se Kyrgios odmah vratio. Imao je Australac i meč-loptu kod 8:7, no Talijan je odigrao spektakularan forhend i zatim vezao dva gema.

"Razočaran sam, ali nije smak svijeta", rekao je poraženi 13. igrač svijeta i dodao da će za najveće rezultate morati tenis shvaćati ozbiljnije.

Seppija u trećem kolu čeka Belgijac Steve Darcis.