Shelbourne remizirao s Deportivom, Šahtar blizu Lige prvaka

U PRVOM susretu 3. pretkola nogometne Lige prvaka Šahtar je u Donjecku pred 25.000 gledatelja pobijedio belgijski Club Brugge 4:1 (1:1).

Pogotke za Šahtar postigli su Julius Aghahowa (15), Chiprian Marica (70), Andrij Vorobei (78) i Brandau (90), dok je strijelac za goste bio Boško Balaban (50). Bivši napadač zagrebačkog Dinama u 71. minuti dobio je i žuti karton.

Za ukrajinsku momčad nije nastupio vratar hrvatske vrste Stipe Pletikosa, dok je Darijo Srna u igru ušao u 57. minuti umjesto Aghahowe. U redovima belgijske momčadi oba hrvatska igrača Tomislav Butina i Boško Balaban odigrali su cijelu utakmicu.

ŠAHTAR: Lastuvka, Stoican, Barcauan, Lewandowski, Rat, Vukić (od 78. Duljaj), Marica (od 85. Brandau), Vorobei, Aghahowa (od 57. Srna), Matuzalem, Timoščuk

CLUB BRUGGE: Butina, Rozehnal, Simons, Spilar, Van der Heyden, Clement, Englebert, Čeh (od 79. Stoica), Verheyen (od 79. Saeternes), Lange (od 35. Victor), Balaban.

Rezultati ostalih susreta:

Nova Gorica (Slo) - Monaco (Fra) 0:3 (Mohamed Kallon 9, 89, Ernesto Chevanton 76, Crveni karton: Patrice Evra (Monaco, 53)

Wisla Krakow (Polj) - Real Madrid (Špa) 0:2 (Fernando Morientes 72, 90)

Shelbourne (Irs) - Deportivo (Špa) 0:0

Dinamo Bukurešt (Rum) - Manchester United (Eng) 1:2
(Quinton Fortune 10-autogol / Ryan Giggs 38, Angelo Alistar 71-autogol)

Basel (Švi) - Inter (Ita) 1:1
(Benjamin Huggel 25 / Adrianio 19)

Rosenborg Trondheim (Nor) - Maccabi Haifa (Izr) 2:1
(Harald Martin Brattbakk 1, Jan Gunnar Solli 9 / Govanni Rosso 45)

Bayer Leverkusen (Njem) - Banik (Češ) 5:0
(Franca 10, 67, 88, Juan 74, Berbatov 82)

Crvena Zvezda (SIC) - PSV (Niz) 3:2                (Dudić 29, Janković 39, Pantelić 58 / Park 9, Jong 66)

Ferenvcaros - Sparta 1:0
Pogodak odluke postigao je Robert Vagner u 27. minuti.