Show Ocamposa i Mitrogloua u francuskom kupu, trećeligaš ispisao povijest

DRUGOPLASIRANA momčad Lige 1 Marseille razbila je drugoligaša Bourg-en-Bresse Péronnas s 9:0 i plasirala se u četvrtfinale francuskog kupa. Domaćin, koji je u šesnaestini finala eliminirao Toulouse, držao se samo do 10. minute, a onda do poluvremena primio pet golova, a u drugom dijelu još četiri.

Momčad koja se bori za opstanak u drugoj ligi načeo je Luiz Gustavo, tri minute kasnije Dimitri Payet povisio je na 2:0 iz penala, a onda je krenuo show Lucasa Ocamposa i Konstantinosa Mitrogloua. Argentinac je u 16., 48. i 71. minuti zabio hat trick, a isto je golovima u 20., 40. i 81. minuti učinio i grčki napadač.

Točku na i stavio je Clinton Mua N'Jie iz penala u 89. minuti za konačnih 9:0.

Prvak Francuske iz 1996. godine, Auxerre, sada drugoligaš (drži 11 mjesto), ispao je od pretposljednje ekipe treće lige Les Herbiersa s 0:3. Gosti su do vodstva došli preko Kevina Rocheteaua u 46., a pobjedu i povijesni plasman u četvrtfinale su u drugom poluvremenu osigurali Ambroise Gboho u 64. i Sebastien Flochon u 79. minuti.