HNL

ŠIBENIK - GORICA 1:1 Gorica bi sutra mogla ostati bez trećeg mjesta ljestvice

NOGOMETAŠI Šibenika i Gorice podijelili su bodove odigravši 1:1 u utakmici 30. kola hrvatskog prvenstva. Ovakav rasplet utakmice na Šubićevcu znači da su obje momčadi produljile svoje nizove bez pobjede, odnosno da je Šibenik odigrao 11. uzastopnu takvu utakmicu te desetu u nizu kad su prvenstveni ogledi u pitanju, a Gorica do pobjede nije uspjela doći niti sedmu utakmicu zaredom.

Remi Gorice znači i novi posrtaj tog prvoligaša u borbi za treće mjesto koje još uvijek drži, ali i koje može izgubiti već u srijedu ako Rijeka pobijedi na gostovanju kod Istre 1961.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Susret na Šubićevcu otvorio je pogotkom domaćin u 40. minuti kada je Suad Sahiti utrčao s desne strane i iskoristio dodavanje Marka Bulata za svoj prvi gol u Šibenikovu dresu.

U 87. minuti Šibenik je ostao s igračem manje u polju nakon što je Mina u 20-ak minuta igre uspio skupiti dva žuta kartona. Već minutu kasnije Jurica Pršir nabacio je iz kornera s desne strane, a Delfi skočio i glavom pogodio za izjednačenje rezultata.

Igra se u završnici preselila pred vrata Šibenikove momčadi, ali se rezultat više nije mijenjao.