Sjajan pogodak Mladena Petrića!

MLADEN PETRIĆ zabio je svoj 12. bundesligaški gol, ali to Borussiji nije bilo dovoljno za domaću pobjedu nad Karlsruheom. Završilo je 1:1.

Petrić je zabio za vodstvo domaćih u 14. minuti. Nakon prekršaja nad srpskim braničem Antonijom Rukavinom, 27-godišnji je Hrvat krasno zabio iz slobodnog udarca lijevom nogom u gornji desni kut gostujućeg vratara. Udaljenost je bila dvadesetak metara.

Gosti su pred 72.000 gledatelja izjednačili u 63. minuti, kada je Freis zabio na asistenciju Hajnala. KSC tako i dalje čeka na prvu gostujuću pobjedu u Dortmundu nakon sezone 1987./1988.

U derbiju kola Bayern je na Allianz Areni slavio protiv Bayera iz Leverkusena 2:1 ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Luci Toniju, kojem su to bili 15. i 16. gol sezone u Bundesligi.

Olić ušao u 57. minuti

Istovremeno HSV je izvukao samo remi na teškom gostovanju u Wolfsburgu (1:1), tako da su se Bavarci odvojili na velikih sedam bodova prednosti. HSV, za kojeg je Olić ušao u igru u 57. minuti umjesto Trochowskog, poveo je golom Reinhardta u 14. minuti, no srpski je napadač Ljuboja izjednačio u sedmoj minuti drugog poluvremena.

Najuvjerljiviji je i u ovom kolu bio Stuttgart, koji je na svojem Gottlieb Daimler stadionu pobijedio Hansu iz Rostocka 4-1. Igrači Armina Veha u posljednjih su šest bundesligaških utakmica nanizali pet pobjeda i dodali jedan remi. Za to su vrijeme zabili 18 golova.

Čak osam od tih 18 djelo su Marija Gomeza, koji je i protiv Hanse bio najučinkovitiji igrač na terenu. Jednom je zabio (za 15. prvenstveni gol) i jednom asistirao. Dodao je, međutim, i jedan gol u mrežu svog vratara, i to jedini Hansin na utakmici.

Hrvatski napadač Bojan Vručina prvi je put počeo od prve minute u redovima svog Duisburga, koji je kod kuće remizirao s Hannoverom 1:1. Bivši igrač Slavena Belupa zamijenjen je na poluvremenu.

Bundesliga, 25. kolo:

Borussia - Karlsruhe 1:1 (Petrić 14 / Freis 63)

Bayern - Bayer 2:1 (Toni 17, 59 / Bulikin 83)

Wolfsburg - HSV 1:1 (Ljuboja 52 / Reinhardt 14)

Nürnberg - Bochum 1:1 (Misimović 8 / Šestak 5)

Duisburg - Hannover 1:1 (Lamey 77 / Štajner 42)

Stuttgart - Hansa 4:1 (Pardo 52-11m, Cacau 54, Gomez 87, Bastürk 90+2 / Gomez-ag 56)