Sjajni Jokić i Murray prekinuli gubitnički niz Denvera

Košarkaši Denvera prekinuli su niz od tri poraza pobjedom 129:122 na gostovanju kod Atlanta Hawksa, koji su izgubili četvrtu utakmicu u nizu iako je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović postigao čak 10 trica i došao do osobnog rekorda od 40 koševa.

Nuggetse je do pobjede odvela učinkovitost njegovih igrača, koji su iz igre gađali 47/88 (53.4%). Jamal Murray pogodio je 12 od 15 šutova i završio s 29 poena i devet skokova. Nikola Jokić šutirao je 9/13 iz igre postigavši 25 poena uz devet asistencija i osam skokova. Veliki doprinos pobjedi dao je s klupe Julian Strawther, koji je postigao 22 koša gađajući trice 6/11, dok je Aaron Gordon spojio 18 poena i 12 skokova.

Nuggetsi četvrti na Zapadu

To je pokvarilo iznimnu Bogdanovićevu večer - u 40 koševa ugradio je ukupan šut 14/24 (58.3%) te 10/17 za tricu. Dejounte Murray ubacio je 21 koš, ali je potrošio 22 šuta (8/22). Trae Young je uz 19 poena imao i devet asistencija, ali je isključen u zadnjoj minuti treće četvrtine jer je zaradio drugu tehničku pogrešku.

Nuggetsi (15-9) su trenutačno četvrta momčad Zapadne konferencije, u kojoj je na vodećoj poziciji Minnesota (17-5) unatoč prekidu pobjedničkog niza od šest utakmica.