Sjajni Stipanović s double-doubleom srušio Montepaschi

BIVŠI košarkaš Splita Andrija Stipanović bio je prvo ime u gostujućoj pobjedi Caserte nad aktualnim prvacima Montepaschijem iz Siene 69:65, u 3. kolu talijanske lige.

Veliko iznenađenje priredili su košarkaši Caserte pobjedom na Montepaschijem koji vrlo rijetko gubi uopće u nacionalnom prvenstvu, a posebno je teško pobjediv na svom parketu. Pa ipak, Caserta je to uspjela ponajprije zahvaljujući raspoloženom Andriji Stipanoviću koji je za 31 minutu igre ubacio 15 koševa i dodao 15 skokova. Doduše imao je i 6 izgubljenih lopti, ali to ne umanjuje još jednu kvalitetnu partiju 24-godišnjeg Mostarca u ovoj sezoni talijanske lige. Stipanović je, naime, prvi u poretku po postotku šuta za dva poena i peti skakač lige. Uz njega efikasni su bili i dva Andrea. Collins je postigao 18, a Smith 16 koševa. Kod indisponiranih domaćina Kaukenas je ubacio 15, a naturalizirani Makedonac McCalebb 14 poena.

Još jedan hrvatski centar imao je vrlo zapaženu rolu u ovom kolu. Riječanin Jasmin Perković za 29 minuta provedenih na parketu u domaćem porazu svoje Cremone od Sassarija 92:89 ubilježio je 19 koševa, 6 skokova i 4 asistencije, dok je drugi naš košarkaš Armin Mazić cijeli ogled prosjedio na klupi. Najefikasniji kod domaćina bili su Wafer i Milič s 23 odnosno 20 ubačaja, dok je goste do pobjede vodio Diener s 23 koša.

Rok Stipčević igrao je 30 minuta za Varese koji je u svojoj dvorani nadigrao Monferrato 72:64. Stipčević je imao 7 koševa, te po 5 skokova i asista. Španjolac Fajardo je bio najraspoloženiji kod Varesea sa 16 poena, a Temple kod gostiju s 18.

Solidnu partiju prikazao je lanjski centar Cibone Leon Radošević u dresu Milana koji je lako svladao Virtus Bolognu 79:64. Radošević je na parketu proveo 15 minuta i za to vrijeme prikupio 6 koševa uz stopostotan šut za dva (3-3), te 4 skoka. Grk Fotsis je ubacio 15 za Milano, a Finac Koponen 14 za momčad iz Bologne.

I na kraju spomenimo skroman učinak nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca Sandra Nicevića koji je za 15 minuta igre u porazu Montegranara od Virtusa iz Rima postigao 4 koša uz dvije asistencije.

Venezia – Cantu 76:80

Redoslijed: 1. Cantu 3-0, 2. Milano 2-1, 3. Virtus Roma 2-1, 4. Caserta 2-0 (-1), 5. Sassari 2-1...