Slavlje na ulicama Tirane zbog pobjede protiv Grčke

VIŠE tisuća Albanaca slavilo je sinoć na ulicama Tirane pobjedu 2:1 protiv Grčke u kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo 2006.

Albanija, koju vodi njemački trener Hans-Peter Briegel, vrlo je rano došla do vodstva. Edvin Murati bio je strijelac u drugoj minuti, a na 2:0 povisio je osam minuta kasnije Adrian Aliaj. Jedini pogodak za europske prvake postigao je Stylianos Giannakopoulos u 36. minuti. Grci su dominirali u drugom poluvremenu, stvorivši nekoliko izglednih šansi za poravnanje, ali ih nisu uspjeli realizirati.

Za pobjedu protiv Grčke albanski reprezentativci trebali bi među sobom podijeliti 700.000 eura. Naime, premijer Fatos Nano obećao im je 500.000, a jedan poduzetnik još 200.000 eura ako svladaju europske prvake.

Na utakmicu je, prema objavljenom u medijima, doputovalo i pet tisuća Albanaca iz Kosova i Makedonije.