ABA LIGA

Slavni klub ispao iz ABA lige

OLIMPIJA će sljedeće sezone igrati u drugoj ABA ligi. Slavni klub ispao je u izravnom okršaju s Krkom, drugim slovenskim klubom.

Krka je sa 62:59 pobijedila Olimpiju i osigurala opstanak u regionalnoj ligi, a Olimpiju gurnula u drugu ligu. Zadar je završio između Krke i Olimpije te će hrvatski klub u dokvalifikacijama pokušati ostati u ligi u okršaju protiv finalista play-offa ABA 2 lige.

Olimpija je prvi regionalni prvak, u sezoni 2001/02 je u finalu pobijedila upravo Krku. Devet godina kasnije je igrala finale u kojem je sa 74:77 izgubila od Partizana.

Čak 17 puta je Olimpija osvojila prvenstvo Slovenije, uključujući i prošlosezonsko. Tri trofeja više je skupila u Kupu. Najtrofejniji slovenski klub je i dva puta igrao na Final Fouru Eurolige.