Šokovi za favorite na dvoranskom SP-u u atletici: Isinbajeva umalo bez finala, Saladino ispao

JELENA ISINBAJEVA je lani zbog kockanja ostala bez plasmana na Svjetskom atletskom prvenstvu u Berlinu, ali očito nije naučila lekciju.

Svjetska rekorderka u skoku s motkom u petak je umalo ostala čak i bez finala Svjetskog dvoranskog prvenstva u Dohi.

Na zaletište je ponovno izašla tek kad su sve druge atletičarke završile natjecanje, na visini od 4,55 metara. U prva je dva pokušaja bila neuspješna, na pomolu je bila velika senzacija, ali nakon što ju je trener Vitalij Petrov uspio smiriti, u trećem je zaletu preskočila letvicu i plasirala se u nedjeljni finale.

"Nakon svega se radujem finalu. Cilj mi je pobjeda i svjetski rekord" rekla je Ruskinja.

Podsjetimo, prošle je godine na SP-u na otvorenom također bila izrazita favoritkinja, ali odlučila se na veliki rizik u finalu. Propuštala je sve visine do 4,75 metara, a kad se napokon uključila u natjecanje, nije bila sposobna preskočiti letvicu i ostala je bez plasmana, a zlato je završilo oko vrata Poljakinje Anne Rogowske.

Dodajmo da je u petak u Dohi bez plasmana u finale skoka u dalj ostao olimpijski pobjednik Irving Saladino. Panamac je u kvalifikacijama skočio tek 7,80 metara, zauzevši 12. mjesto.