SP boćanje: Sandro Gulja svjetski prvak

HRVATSKI boćar Sandro Gulja osvojio je naslov svjetskoga prvaka u preciznom izbijanju na 30. svjetskom prvenstvu koje danas završava u francuskoj Nici.

Gulja je u finalnom natjecanju sakupio 20 bodova, čak šest više od drugoplasiranog Švicarca Colella i devet od trećeplasiranoga predstavnika BiH Dodiga.

Član riječkog "Rikarda Benčića", Sandro Gulja već je godinama jedan od najboljih hrvatskih boćara, a zlatnom medaljom u Nici dokazao je da spada u sam vrh svjetskog boćanja.

Gulja ima prigodu ovoj zlatnoj medalji pridodati i brončanu medalju u paru s Jurom Maglićem, jer su nesretno u polufinalu izgubili od francuske kombinacije sa 7-8. Protivnici u borbi za treće mjesto bit će im Talijani koji su izgubili od marokanske kombinacije sa 8-10.

Za brončanu medalju borit će se večeras i Ante Papak u brzinskom izbijanju, te Joško Mardešić i Ante Papak u štafetnom izbijanju.