SP juniori: Hrvatska - Alžir 31:21

HRVATSKA rukometna reprezentacija nastavila je odličnim igrama na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Brazilu.

Odabranici Irfana Smajlagića u susretu su trećeg kola A skupine pobijedili Alžir sa 31:21 (18:10) i nakon tri kola imaju maksimalan broj bodova.

Reprezentacija Alžira uspjevala je održati rezultatski priključak do sredine prvog poluvremena (6:6), međutim tada su hrvatski rukometaši serijom 12:4 do kraja prvog dijela razriješili sve dvojbe oko pitanja pobjednika. U nastavku utakmice gledali smo izjednačenu igru u koju su hrvatski rukometaši bez većih problema održavali veliku prednost.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Drago Vuković (8), Vladimir Ostarčević (6), te Zoran Jeftić (4) i Krešimir Remeta (4). Prvi strijelac Alžira bio je Mirnoun Mimouni sa 8 pogodaka.