SP juniori: Hrvatska - Tunis 26:22

HRVATSKI rukometaši upisali su i četvrtu pobjedu u A skupini na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Brazilu.

Nakon Srbije i Crne Gore, Ukrajine, Alžira odabranici izbornika Irfana Smajlagića pobijedili su reprezentaciju Tunisa sa 26:22 (16:12) i tako osigurali prvo mjesto u skupini.

Praktički cijelo prvo poluvrijeme Tunis je održavao rezultatski priključak, no u samoj završnici hrvatski rukometaši izborili su četiri pogotka prednosti. Posebno je bio raspoložen Vladimir Ostarčević koji je postigao pet pogodaka (ukupno 8). U nastavku utakmice sigurnom igrom mladi rukometaši sačuvali su prednost.

Uz Ostarčevića istaknuo se i Drago Vuković (5), te Krešimir Remeta (4). Vratar Perica Lelić zaustavio je 11 udaraca. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Wael Horri (5) i Arnie Khedder (5).

Hrvatska je natjecanje u skupini okončala na prvom mjstu sa osam bodova, druga pozicija je pripala Tunisu (6), Srbija i Crna Gora je treća (4), Alžir četvrti (2), a Ukrajina posljednja bez bodova.