SP juniori: Hrvatska - Ukrajina 26:18

HRVATSKA reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na Svjetskom juniorskom rukometnom prvenstvu u Brazilu.

Nakon što su odabranici izbornika Irfana Smajlagića u prvom kolu porazili Srbiju i Crnu Goru, u drugom kolu upisali su pobjedu protiv Ukrajine 26:18 (13:11). Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su hrvatski mladići imali najveću prednost u 15. minuti (8:5), nastavak je ponudio daleko bolje izdanje hrvatske vrste. U razdoblju od 35. do 52. minute hrvatski rukometaši su načinili seriju 8:1 i tako slomili suparnika.

Najefikasniji u našim redovima bili su Krešimir Remeta (6), Drago Vuković (6), te Vladimir Ostarčević (5), dok je vratar Tomislav Sladoljev imao 13 obrana. Prvi strijelac ukrajinske vrste bio je Konstantin Thorevski (6).

U susretu 3. kola Hrvatska igra protiv Alžira.